10 Haziran 2012

Kefken - Cebeci

İstanbul'a yakın yerlerde denize girmek konusu;
sezonun en yoğun olduğu dönemlerde çok mantıklı değil ama sezon açılmamış veya yeni açılırken /kapanmış veya  kapanmak üzereyken gayette güzel oluyor. 
bazen denize girmesekte sahilde oturup nefes almak, kitap okuma, denizi seyretmek bile insana enerji veriyor. geçen sene sezon sonu gitmiştik hatta sisliydi sahil güzel bir kahvaltı yapmıştık sonra bir baktık hava açtı günlük güneşlik oldu ve kimseciklerde yoktu sahilde tüm gün eredeyse. 
bu sefer yine biraz kalabalıktı ama ne şile gibi ne Ağva gibi oralara göre daha sakindi.
ancak Kefken, Kerpe, Cebeci bu gibi yerlerin ciddi bir yol problemi var, oraya kadar ulaşım gayet iyi ancak merkezlerine geldiniz mi inanılmaz kötü yolları var, toprak yol ,toz ve çukur dolu.
bu konuda mutlaka bişeyler yapmalılar. bir de o bozuk yolların kenarına dahi park etmiş olsanız 5 TL otopark ücreti alıyorlar...
Onun dışında sahilde tuvalet ve duş problemi var. geçen sene ne duş ne tuvalet vardı bu sene yapmışlar ama yetersiz ve suyu yok. lokantaların, kafelerin tuvaletlerini kullanmak en mantıklısı.
artık seneye inşallah bunlarda çözülürse kaçamaklar için iyi bir  alternatif olabilir.Mutluluğun,aşkın, sevginin, güzelliğin  resmini çizebilirmisin dense, çizerim de çekerim de derim;
İşte bu!!!

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık