1 Aralık 2009

Mickey'in Masal Dünyası memlekete gelmiş.

30 Kasım 2009

Adına zamansızlık dediğimiz üşengeçlik bence.

Zamanım yoktu! Zaman ayıramadım! Zamanım kalmadı! Zamanım olmadı! Zaman yetmedi! ......

Açıkça söyle işte üşendim yapmadım.

Eskiden "boş zamanım" dediğimiz bir şey vardı. Ne oldu O'na?

Hatta sorulduğunda "Boş zamanında ne yaparsın?" diye "Kitap okurum, müzik dinlerim, spor yaparım, gözlerimi dinlendiririm, kendime bakım yaparım...."  hiç yapmadığımız şeyler olarak cevap verirdik bide sorana, hal bu ki boş boş oturmuş yada boş boş TV seyretmişizdir muhtemelen!!!

Ne olur o boş zamanları geri verin bana. Resmen otobüste, metroda, he bide iki arada bir derede kitap ve müzik arasında seçim yapar diğerini seçemediğim için içim yanar hale geldim. 

Ard arda sinemada, tiyatroda, konserde, dünyayı unutmayı özledim. 

Oğluşumu bakanlarına bırakmanın verdiği iç acısı olmadan "free time" larımı onla bunla doldurmayı özledim...

Herşeye yetmek istiyorum, herşeye.....

Peki nasıl olacak bu, bin bilsemde bir bilene sormak istiyorum. 

SOS....

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık