18 Mart 2012

Herşey daha da güzel olacak!
Taşınma telaşı, henüz pratikte telaş değil ancak teoride çoktan telaş olmaya başladı.
Sürekli geziyoruz MY ve ben, iyi şeyleri hesaplı bulmak adına, ama bu ev düzme işi hiç bize göre değil :( perde seç, halı seç, birbirine uydur :)

Bu haftasonu uzun zamandır yapamadığımız ama çok özlediğimiz bir gezi yaptık alışveriş adı altında, hava da öyle güzeldiki, serin ama güneşli havalar hep favori zamanlarım olmuştur. Deniz, dalgaların sesi, martı çığlıkları, vapur düdüğü ve güneş eşliğinde önce Kadıköy - Eminönü keyfi yaptık, çayımızı yudumlayarak, sonrada Eminönü çarşısının altını üstüne getirdik. Ne mi aldık.

Nearly nothing ;)

2 havlu, 1 sepet :) hahaha. benim gibi ev kadını yoktur herhalde yada evinin kadını...

Aslında ben anladım ki alışveriş yapmayı sevmiyorum yani böyle dükkan dükkan, çarşı çarşı veya AVM gezeyim olayını sevmiyorum, sıkılıyorum. Ama şu da varki değişik giyinmeyi, değişik şeyler bulmayı almayı evşmde kullanmayı seviyorum. Bunları gezmeden bulmak ne iyi olurdu, bunun en güzel çaresi internet ama ona da güvenemiyorum.

Velhasıl-ı kelam ; çok bişey almadık ama keyifli mi keyifli bir cumartesi oldu.
ev için yapmayı planladıklarımız da yavaş yavaş rayına oturuyor. En azından başlamak bitirmenin yarısıdır kandırma motivasyou ile yavaş yavaş hedefe ilerliyoruz, acelemiz yok :)

Evet söze başladığımdaki gibi yaz geliyor, keyifler tıkırında herşey daha da güzel olacak...

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık