16 Aralık 2009

Tak takıştır ....


Evlilik sonrası 2 yıllık çalışmadığım dönem de geliştirdiğim takı yapma işi küllerinden yeniden doğdu, ayaküstü yaptığım bir çalışma.

15 Aralık 2009

Neşeli mi hayat!Film fena değildi, beğendim. Herşey günümüz koşullarında yaşanıyor, evini geçindirmeye çalışan bir gariban...Varoşlar da yaşam da denebilir miş filme... Hüzün ve neşe bir arada...

13 Aralık 2009

İzlediklerimiz ...

Donkey Punch;
Oldukça kötü bir senaryosu var. Kulaktan kulağa dolaşan bir ..x efsanesini, kız arkadaşının üzerinde deneyerek onun ölümüne sebep olan bir erkek ve sonrasında gelişen olaylar... Kesinlikle bir aile filmi değil ve bizde ara ara ileri sararak izledik filmi, yani filmde gereksiz yere saçma sapan ölen 4-5 gençten hangisi hayatta kalıyor onu merak ettik de izledik. Ne korku ne de gerilim filmi olarak değerlendirebiliriz.
Kalpazanlar /The Counterfeiters;
II. Dünya savaşında Nazilerin, ahlakdışı işlerden biri de; sahte para basarak diğer ülke ekonomilerini çökertmektir. Bu iş için bir grup oluştururlar ve kalpazanlık konusunda çok iyi olan Salomon Sorowitsch de buna dahil edilir.

Bu film Sorowitsch'in kendi hayat hikayesinin toplama kampında geçen kesitini anlatıyor, ayrıca kendi kitabından uyarlama bir filmmiş.
İzlenmesini tavsiye ederim ki zaten gerçek öykülerden esinlenerek yapılmış filmler beni hep daha çok cezbetmiştir.

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık