25 Eylül 2009

Mlisciğimle yeniden.

24 Eylül 2009

Buzdolabı temizliği.

1., 2.,3. ve 4. şekillerde hızıma yetişilemeyen bir yaramazlık sonrası ortadaki şekilde görülen en masum halimi takınırım. Ve ebeveynlerim bana kızamaz ;)

23 Eylül 2009

Hidiv Kasrı

Tabiatın en sevdiğim hali güneşli ama hafif serin sonbahar halidir. Tabiat ana da biz insanoğluna bu sene çok cömert davrandı ve güneşli, sımsıcak bir sonbahar hediye etti, kurağından değil hemde bol yağmurlusundan.
Düşen bir yaprak görürsen beni hatırla demiştin,
biliyorsun seni ben Sonbaharda sevmiştim.
Her sonbahar gelişinde sarı sarı yapraklarla,
kuru dallar arasında sen gelirsin aklıma.

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık