30 Haziran 2011

Kısa kısa Oğuz'dan

Boş ve karanlık koridordan karanlık odasına doğru yol alırken "-anne ışığı aç", "-neden oğlum, korkuyormusun." "-evet korkuyorum." "-neyden korkuyorsun peki" "-karanlıktaaaaaan".

Evet neden soruyorum ki sanki :) aman filozof olma.

Eskisi kadar kolay değilsin sanki her geçen gün daha da zorlaşıyorsun. terrible 2 dedik sabırla bekliyoruz ama bazı kimseler ya terrible 3 ye ne dersin diyorlar, elektriğe kapılmış gibi oluyorum.

Ama senle herşey o kadar keyifli ve o kadar komik ki ve bazen o kadar zor....

yine de sevgin sen herşeye değersiniz.

Zamansızlık mı tembellik mi?

Yoğun bir hayatınız varsa; mesela sürekli tetikte olmanız gereken aktif ve hareketli bir işiniz, 2,5 yaşında ilgi ve sevgi bekleyen bir oğlunuz yada işiniz ile eviniz arasında almanız gereken uzun bir yolunuz, sizden paylaşım arkadaşlık, dostluk,evlatlık bekleyen arkadaşlar ,dostlar ve aileniz varsa eğer, çok düzenli, dakik, pratik ve canlı olmanız gerekir her daim , tüm bu koşuşturmaca içerisinde bloglamaya çok ta vakit bulamıyorum daha doğrusu biriken resim yığınlarını istiflemek, onları paylaşmak yazmak sürekli aklımın bir köşesinde olmasına rağmen bir türlü elim gitmiyor, Tabi blogspota yasak gelmesiyle de bloglama olayından soğur oldum...


En son Karayip Korsanları 4'ü , 3 boyutlu izledik, doğrusu çok zevkliydi. Film de bir macera filmi olarak gayet seyredilecek bir filmdi. Penelope Cruz'u çok beğendim.Ve nihayet izleyebildiğimiz Black Swan. Müthiş bir filmdi bence. İzlemeden önce konusu biraz ağırmış gibi gelse de bu güne kadar izlemediğime pişman oldum. İnanılmaz iyi bir oyunculuk sergileyen Natalie Portman, bu filme inanılmaz yakışmış. Ki ağır olduğundan mütevellit MY kesin uyuyakalır filmde diye düşünürken o bile severek ve merakla izledi filmi, gerçekten tam anlamıyla sanat ve emek kokan bir filmdi... Konusu süper, insanı şaşırtan, sürükleyen etkileyici bir filmdi....Ve bu da en son okuduğum ve bitirmek üzere olduğum kitap.

R.Şanal Günseli der ki: "Kuantum düşünce, kuantum alanını etkileyen düşünce biçimidir. Bu alanı etkilediğinizde, hayatın her alanını etkilemiş olursunuz. Kuantum düşünce, vesvese, kuruntu ve vehimden farklı olarak tepkisel, otomatik bir düşünme biçiminden farklı olarak hücresel düzeyde etkili olan derin inançlarımızın etkilediği düşüncelerdir. İşte kuantum düşünce, yaratıcı ve değiştirme gücüne sahip bu tür düşünceyi temsil eder. Kuantum Düşünce Tekniği de temel düzeydeki bu düşünceleri değiştirmek için uygulanan yöntemleri içerir."

Farklı bir kişisel gelişim kitabı. Okuyunca insan tam olarak konuya hakim olamasa da en azından ders alıp hayatına uygulayabileceği çok şey var.

Kısaca kitabı tek bir cümle ile özetlersek: "iyi düşün iyi olsun" :)

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık