28 Ocak 2012

CHUR
Müthiş bir kayak merkezi. biraz da Oğuz kar görsün istedik, bindik teleferiğe çıktık tepeye.
teleferikten sonra sanırım adı telesiyejdi 4 kişilik kabinleri olan başka bir alete daha bindik biraz daha tepeye çıktık. sonrada bu aşağıdaki aletle daha da ileriye gittik. sonrası da vardı kayakçılar teleski ile daha da tepeye, en tepeye çıkıyorlar ama biz oğuz ile daha ileri gitmeyelim dedik. Çıktığımız yerde güzel sıcacık bir lokanta vardı kar oynadıktan sonra orada ısınırız diye düşündük.
Bir dip not, buralarda fiyatlar şehide nasılsa öyleydi, yani bizde genelde 2ye 3 e katlar ya fiyatlar turistik yerlerde... (gerçi şu da bir gerçekki zaten fiyatları TL olarak düşündüğünüzde hayli pahalı ama...)

HASTAYIM BU İKİLİYE!!!!

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık