18 Şubat 2010

Wolfman / Kurt Adam Yorumu!

Ve uzun zamandan sonra Patlican 'ın yaptığı çekilişte eşimin kazandığı iki kişilik sinema bileti ile KURTADAM'ın özel gösterimine gittik City's Nişantaşı, Citylife Sineması'nda. Mısır ve içecekte bedavaydı üstelik, ne güzel de oldu böyle bir şans yakalayınca mecbur kaldık gitmeye :))))
Bir kere sinema salonu süperdi, ses sistemi süperdi tam Avrupa standartlarında....

Filme gelince ben tek kulağım ve tek gözüm kapalı izledim, aslında korku ve macera filimleri hastası olan ben, nedense kan revan içindeki bu "monster" filimlerde pekte sağlam bir izleyici olamıyorum.
Film kurtadamları serisinde kaydadeğer bir sırada ama zaman artık ilerledi, film endüstrisi çok gelişti, süper kurgularla insanı alıp götüren, şaşırtan senaryolarla dolu etraf, bu filimse bence sakin ve asil görünümlü tiyatro oyuncusu Lawrenc'ın kurt adama dönüşmesi görüntüleri dışında vasat bir filmdi. Heyecan, şaşkınlık, merak duygularını çok fazla hissedemedim. Yani konusunda anlatıldığı kadar heyecanlı bir takip süreci duygusu yaşamadım...gibi gibi gibi. Yani seyredilir ama aman aman bir film değildi.

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık