21 Şubat 2010

İstenmeyen 1 yeni kelime daha

Bugün havaların güzelliği karşısında kendimizi Göztepe Parkında bulduk. Uzun zaman olmuştu gitmeyeli. İstanbul Anadolu yakasında kentleşmenin ortasında kalan nadir parklardan biri. Bakalım onu ne zaman kaybedeceğiz.


Resimleri gelir yakında :)

Bir anektod varki bizi önce güldürdü sonra düşündürdü ve bir ebeveynlik dersi daha aldık.
Oğuz parkta güzelim meyve karışımını yerken gördüğü bişeylere "u a u a" gibi birşey diyordu durmadan. Gülüp geçiyorduk hep. Tekrar kullanmasının ardından eşime "baksana bu o-ha diyor olmasın" dedim ve tam gülerken Oğuz'dan bir tekrar "o-haa" net ve anlamlı bir şekilde. Birbirimize baktık güldük, sonra düşündük.
Gerçekten bu "absorbent mind" a sahip veletler yanında herşeye çok çok dikkat etmek vakti gelmiştir dostlar.... Bu kitabı da en kısa zamanda edinmeli.

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık