25 Nisan 2009

Duru kuzen :)

Henüz 17 aylık olan Duru bize geldi. Oğuz Türk ile tanışmalarının ardından, henüz kendi bebek olan bir bebek bir başka bebeği ancak bu kadar sevebilir sanırım.

Öptü, sarıldı, sevdi, eve gelen herkesi önce onun yanına götürdü... Onunla bööö diyerek şakalaştı, onu korkuttu, onun korkmasına çok güldü, ağlamasına çok üzüldü, uyurken onu seyretti, onu kucağına almak, sallamak istedi.... Bizi yaşına rağmen bu duygusal ve hassas haliyle gerçekten çok şaşırttı Duru kız. En kısa zamanda yine gelirsin umarım :)

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık