24 Kasım 2009

1 yaş + 25 gün'lük doktor kontrolümüz;


Doktor kontrolümüz vardı, gerçi en son 2-3 hafta önce hafif bir nesle geçirdik o zamanda görmüştü doktorumuz ama tekrar götürdük bazı soracaklarımız vardı. 76cm boy, 10kg 700 gr da kilo.
Fiziksel gelişimi iyi, ama galiba sünnet ihtiyacı var, kesin olmamakla birlikte, 2 yaşına kadar ve 6 yaşından sonra yapılıyormuş sünnet, tabii ki hafif bir gazla uyutularak.
Bu arada kızamık, kızamıkcık aşımızıda olduk (gerçi o da 1-2 hafta önceydi.
Domuz gribi aşısı içinse şöyle dedi: Türkiye'de salgın Ocak ayı gibi bekleniyor, şimdilik beklemedeyiz, o zamana doğru yaptırmakta fayda var dedi.

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık