1 Ağustos 2009

Tatil öncesi son hazırlıklar.

Liste tamam. Herşey yolunda görünüyor. İlk hedefimiz 07:00 feribotunu yakalayıp Yalova'ya geçmek ve kara yolu ile kaptanımız M ve ko-pilot G olarak, Bursa, Balıkesir, Burhaniye, Pelitköy rotasına doğru haritadan yol bulma işlemine başlayacağız.
Akılda sorularla beraber, çıkacağımız bu tatil amacına ulaşacakmı yoksa bizi neler bekliyor?

Yarın için plan uyanıp hemen giyinmek, eşyalarımızı (ki neredeyse 1 otomobil full doldu) sırtlayıp düşmek yollara....

Uyumaya çalışırken düşündüklerim:
Önce listemizi tekrar ettim aklımda, sonra Oğuz Türk'ün yolda yapabileceklerini, yada gittiğimiz yerde başımıza neler gelebileceğini. Ama denemekte kararlıydık, öyle yada böyle, gidipte hemen dönmekte vardı aklımızda, ona da razıydık.

Uyumuşum herşeye rağmen.

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık