1 Şubat 2009

Oğuz Türk 3. ayını tamamladı…

Koskoca 3 ay nasıl geçti inan anlamadık. Sen bu 3 ayda öyle başka bir hale geldin ki.
Oturmaya, kalkmaya çalışıyorsun en güzeli de seni sevenlere gülücükler saçıyor, kucaklanmak istediğinde hareketlenip agular yapıyor kimi zamanda nazlı nazlı ağlıyorsun.
Ve en güzeli, seyretmekten en çok zevk aldığımız şey beşiğinin yanındaki duvardaki Walt Disney karakteri sevimli Goffy’ne gülücükler atıp onunla konuşmaya çalışıyorsun. İlk fark ettiğimizde buna inanamadık ama şimdi seni ne zaman alt açma yerine koysak gözlerin hemen Goffy’ni buluyor.

Seni sevmenin tadına şimdi şimdi vardık. Artık sık sık ağlamıyor sık sık gülüyorsun. Uyandığında gerinip gerinip gülücükler saçıyorsun. Anlatmakla bitmeyecek daha bir sürü numaraların var. Hepsini zamana bıraktık. Sana ait anları yakalamaya çalışıyoruz. Yakaladıkça onlardan bahsetmeye çalışıyoruz ve zamanı geldikçe bunları seninle de paylaşacağız.

Nice aylara, yıllara…
İyiki varsın oğlumuz.
3. ayın kutlu olsun.

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık