4 Kasım 2010

Kitap Merakı

Bir anda baktık ki Oğuz hikaye dinlemeyi çok seviyor. Ne olursa olsun "anlat anlat, treni anlat, minibüsü anlat, uçağı anlat, çocuğu anlat..." sürekli bir hikaye anlattırma talebi var.
Evde büyük masal kitaplarını arada okumaya çalışıyorduk ama pek ilgisini çekmiyordu. Tesadüfen içinde Vedat isimli bir yumurcağın oldu ve trafik ile ilgili öğretileri olan bir kitap almıştım, öyle merak ve dikkatle dinledi ki inanamadım. Tabi yaşına ve ilgisine uyacak kısa öykülü ve resimli kitaplar dan hoşlanması gayet normal, hemen bir kaç tane daha edindik, kitap fuarından da bayağı bir kitap aldık.
Şimdilerde her akşam 4-5 tane kitap okumadan durmuyor.
Hatta Vedatı satır satır ezberlemiş.....

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık