6 Kasım 2010

Diş Fırçalama Alışkanlığı

Çocuklarımıza alışkanlık kazandırmak istiyorsak veya istemiyorsak onlara örnek olmalıyız.
Bir söz vardı ya "çocuklarınız sizi dinlemiyorlar diye değil sizi izliyorlar diye endişe duyun" bu çok doğru Oğuz'un böyle bir alışkanlığı artık oldu, tabi bizi gördükçe aklına geliyor. Macunsuz sadece su ve fırça ile önce kendi dişlerini fırçalıyor bu bazen bayağı uzun bir seramoni oluyor ama neyse.
Bir de şu varki bizi gördüğü zamanda mutlaka Oğuz yapsın diyerek fırçamızı elimizden alıp dişlerimizi fırçalamaya koyuluyor.
Ne büyük bir lüks :)

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık