21 Ekim 2011

Bazen gerçekten seni çok iyi anlıyorum. Anneyle olsunda nerede olursa olsun, ister yerde, ister koltukta, ister çamurların içinde, yağmurun altında, ister gül bahçelerinde...nerede olursa olsun anneyle geçirilecek zamanların peşindesin. Yavrucuğum.
Çalışan insan olmanın keyfinden bahsetmişken tek olumsuz yanı onun size duyduğu özlemi bir türlü gideremiyor olmak yada olmadığını düşünmekten geri duramamak. Küçüğüm.
Duygular aslında o kadar karşılıklı ki senin sadece duygusal ihtiyaçlarını karşılamamak değil mevzu, bende sana hasret yaşıyor gibiyim, sevgiliye duyulan özlem gibi içimdeki. tek avuntum seninle geçirdiğim vakitlerde en hasından sana sevgiyle ve elimden geldiği kadar saygıyla davranabiliyor olmak. İçimdeki dugularımı gözlerinden ruhuna boşaltabilmeye çalışıyo olmak... ve bazı bazı bunu başardığımı sende derinden yaşıyor olmak.
kavgalar da ediyoruz, etmiyor değiliz, popona şaplaklarda attım yalan değil, ama gel gör ki unutulmuyor asla... zamanla kendime de kızıyorum neden oldu diye istediği şeyi yap işte neolurdu sanki. ama doğru değil işte....

Kreşe başlamanın üzerinden 8 gün geçti her sabah ağlayarak gidiyor her öğlen bugün okulu çok sevdim diyorsun. Kimi çok eğlendik diyor, kimi hiç güzel değildi diyorsun.
dışarıda bazen ben okula gidiyorum diye caka satıyor, bazen de gitmicem diye ağlıyor, inat ediyorsun...

0 yorum:

Bakış Açımız

İnsan ömrü ne kısa, oysa ki ne kadar çok şey var hayatta yapılacak, yaşanacak. 24 saate bir 24 daha eklense ve 2 günü 1 gün gibi, sevdiğimiz her şeyi 2 kere daha fazla yada 2 kat daha uzun yaşasak keşke.
Diyeceksiniz ki o zaman acılarda 2 kat olacak. Diyeceğim ki olmasa... Hayal bu ya acılarda 2'ye tam bölünebilse ve 1 yarım olsa bize kalan...
Acılara etkisiz eleman muamlesi yapıp, mutlulukları hep 2 ile çarpmaya çalışmak, sorunlara eşit zaman verip fazla üzerinde durmamak lazım hayatta ki bize verilen sürede bu sınavın tüm sorunlarını çözüp geçer not alabilelim.
Gerçi geçer not alsakta sonuç ne ki sınıf geçmek mi iyi bir hayata terfi etmek mi. Yok öyle bir sıralama tek amaç bu sınavı en az yürek acısıyla tamamlamak....son bardak suyumuzu içmeden, yıllar devirmiş o gözleri kapatmadan geriye dönüp baktığında hafıza son kez, en az kalbi kırmış olmalı insan, en az günahı işlemiş ama en fazla gezip/görmüş, en fazla sevmiş ve sevilmiş olmalı... ve bu hayatın üzerine bir bardak su içip öyle dalmalı son uykuya .... gy
Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.

Benjamın Franklin

Kaç Tık